Panele

Cyklinowanie parkietów – Krotoszyn

Cyklinowanie parkietów

Jeżeli posiadamy w domu parkiet, po latach użytkowania może on ulec zniszczeniu i niestety nie będzie wyglądał tak olśniewająco jak za czasów gdy był nowy. Nie ma jednak co się załamywać, w przypadku gdy nasz parkiet został pozdzierany i ubrudzony. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi cyklinowanie parkietów.

Co to jest cyklinowanie i jak wygląda? Jest to proces, polegający na szlifowaniu parkietu papierem ściernym, a właściwie maszyną, zwaną cykliniarką. Na początku używa się właśnie tej maszyny do zdarcia zewnętrznej warstwy parkietu, a następnie poleruje się powierzchnię, aby nadać jej wymagany połysk. Dodatkowo można zdecydować się na szpachlowanie, lakierowanie, a nawet woskowanie parkietu.

Tak więc, jeżeli nasz parkiet utracił swój dawny blask, warto zdecydować się na jego cyklinowanie, a także inne procesy poprawiające efekt końcowy. Warto więc zadbać o miejsce, w którym przebywamy na codzień i sprawić, że parkiet w naszym domu będzie prezentował się równie dobrze co te widoczne w NBA.

Previous article
Białe listwy przypodłogowe – Krotoszyn
Next article
Designerskie wieszaki – Krotoszyn
About the author