Kurze łapki

Jak pozbyć się kurzych łapek wokół oczu?

Naturalnym jest to, że wraz z upływem lat skóra twarzy ulega zmianom, a niższa produkcja kolagenu i mimika (np. częste uśmiechy), prowadzą do powstawania zmarszczek. Dla kobiet szczególnie uciążliwe są te przy oczach – tak zwane “kurze łapki”. Zmarszczki te nie dość, że nie dodają twarzy uroku, to na dodatek utrudniają wykonywanie makijażu. Na szczęście istnieją obecnie skuteczne sposoby na to, by się ich pozbyć.

Jak pozbyć się zmarszczek wokół oczu?

botoxWiele pań próbuje osiągnąć ten cel przy pomocy kremów i innych kosmetyków, jednak prawda jest taka, że tego rodzaju proces może zająć całe lata. Na dodatek nie będzie on nigdy w pełni skuteczny. O wiele lepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi w salonie kosmetycznym. Obecnie istnieje kilka sposobów na to, by pozbyć się zmarszczek przy pomocy medycyny estetycznej. Zmarszczki wokół oczu czyli kurze łapki mogą zostać zmniejszone, a nawet zlikwidowane na przykład dzięki ostrzykiwaniu kwasem hialuronowym, czyli naturalnym wielocukrem. Do właściwości tego kwasu należy wiązanie wody i tworzenie w organizmie roztworów o dużej lepkości i elastyczności. Dzięki temu skóra staje się spójna, wygładzona i jędrna, a naskórek dobrze nawilżony. Efekt takiego zabiegu widoczny jest od razu, a utrzymuje się mniej więcej przez rok. Metodą analogiczną do ostrzykiwania kwasem jest mezoterapia igłowa, która polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Mezoterapia jest pomocna w pozbywaniu się zmarszczek, ale też w ujędrnianiu skóry twarzy. Używane tutaj preparaty nazywa się często koktajlami i w zależności od indywidualnych potrzeb mogą one zawierać np. krzemionkę organiczną czy kompleksy multiwitaminowe. W przypadku mezoterapii igłowej, aby uzyskać najlepszy efekt, zaleca się wykonanie kilku zabiegów (przynajmniej trzech).

Zobacz jak się pozbyć kurzych łapek za pomocą toksyny botulinowej

Jakie zabiegi pomogą jeszcze w walce z kurzymi łapkami?

Oprócz dwóch opisanych powyżej, w pozbywaniu się zmarszczek wokół oczu, pomóc mogą również zabiegi takie jak:

Karboksyterapia – tutaj działanie dwutlenku węgla rozszerza naczynia krwionośne i stymuluje produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się sprężysta, a po kilku zabiegach znika również problem cieni i poduszeczek tłuszczowych pod oczami.

Laser frakcyjny CO2 – zabieg ten polega na wytwarzaniu w skórze mikrouszkodzeń i koagulacji tkanek w strefach mikrotermalnych. W procesie gojenia, skóra zaczyna wytwarzać duże ilości kolagenu (wygładzającego zmarszczki).

Toksyna botulinowa, czyli “botoks”. Botulina poraża lekko skurcze mięśniowe, w rezultacie czego stają się one rozluźnione – a skóra twarzy wygładzona.

Jak więc widać, obecnie istnieje kilka naprawdę skutecznych sposobów na kurze łapki (oraz inne problemy okolic oczu). Dzięki temu można wybrać zabieg zgodny z własnymi potrzebami oraz preferencjami.