Lwia zmarszczka i jak się jej pozbyć

Twarz odgrywa w życiu każdego człowieka ogromną rolę. Przyglądamy się jej codziennie patrząc w lustro. Kiedy widzimy jak codzienne stresy i zmartwienia odbijają się na naszym wyglądzie popadamy w przygnębienie. Warto wiedzieć, że z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi można skutecznie walczyć.

Co to jest lwia zmarszczka i skąd się bierze

Nie jest tajemnicą, że skóra człowieka z biegiem lat traci swoją jędrność i elastyczność. Osoby o wyrazistej mimice twarzy mogą już w młodym wieku zaobserwować u siebie pierwsze zmarszczki mimiczne. Jedną z takich charakterystycznych bruzd jest lwia zmarszczka. Powstaje ona między brwiami, ponad nosem, na skutek częstego ściągania brwi na przykład w grymasie zmartwienia lub gniewu. Z czasem powiększa się i pogłębia sprawiając, że człowiek wygląda na stale rozzłoszczonego.

Można próbować się przed nią ustrzec poprzez wykonywanie masaży twarzy i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Jednak domowe sposoby na dłuższą metę są mało skuteczne. Bardzo trudno zapanować nad mimiką twarzy, a upływające lata robią swoje. Kiedy już dostrzeżemy u siebie wyraźnie zarysowaną lwią zmarszczkę, możemy zniwelować ją przy użyciu zabiegów medycyny estetycznej. Najlepiej sprawdzą się w tym przypadku botoks i kwas hialuronowy.

Botoks – jak działa?

Botoks to zabieg polegający na unieruchamianiu mięśni twarzy za pomocą Toksyny Botulinowej. W jego trakcie niewielka ilość toksyny wprowadzana jest do mięśnia za pomocą strzykawki o bardzo cienkiej igle. Rezultatem zabiegu jest zablokowanie przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Mięsień rozluźnia się w skutek czego czoło uzyskuje pożądaną gładkość.

Efekt zabiegu utrzymuje się kilka miesięcy. Jeżeli botoks wykona się wystarczająco wcześnie, to przestrzeń między brwiami będzie ładnie wygładzona, a irytująca zmarszczka zniknie całkowicie. Natomiast zabieg wykonywany przy utrwalonej, głębokiej zmarszczce może nie dać zadowalającego efektu. W takim przypadku warto połączyć go z wypełnianiem bruzdy kwasem hialuronowym.

kwas hialuronowy

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega?

Kwas hialuronowy jest wypełniaczem, który charakteryzuje się zdolnością do zatrzymywania wody. Podobnie jak w przypadku botoksu, wstrzykuje się go za pomogą strzykawki z cienką igłą. Od Toksyny Botulinowej odróżnia go jednak fakt, że jest substancją naturalnie występująca w organizmie. Dzięki temu ryzyko powikłań jest dużo mniejsze.

Osoby borykające się z głęboką lwią zmarszczką powinny rozważyć wykonanie obu zabiegów jednocześnie. Toksyna botulinowa i kwas hialuronowy w zabiegu daje najlepsze efekty. Skóra jest nie tylko gładka, ale także jędrna. Zdolność kwasu hialuronowego do zatrzymywania wody sprawia, że skóra zyskuje promienny, świeży wygląd.

Przeciwwskazania do zabiegów

Nie wszyscy mogą korzystać z zabiegów medycyny estetycznej. Przeprowadzająca je osoba powinna przy pierwszej konsultacji przeprowadzić wywiad z klientem pod kątem ewentualnych przeciwwskazań. W przypadku botoksu okolicznościami wykluczającymi jego przeprowadzenie są:

  • alergia lub nadwrażliwość na Toksynę Botulinową,
  • infekcje skórne,
  • choroby układu nerwowego,
  • ciąża i karmienie piersią.

Jeżeli chodzi o zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym, to jako przeciwwskazania wymienia się:

  • choroby skóry,
  • przyjmowanie leków rozrzedzających krew,
  • niedawno przeprowadzone zabiegi, przy których nastąpiło mechaniczne ścieranie naskórka, np. peelingi, lub zastosowano inne rodzaje wypełniaczy.

Osoby decydujące się na wygładzanie zmarszczek w gabinecie medycyny estetycznej powinny wybrać sprawdzoną placówkę z kompetentnym i doświadczonym personelem jak nasza klinika medycyny estetycznej Medistica. Tylko w takim przypadku będą mieć pewność, że zabiegi zostaną poprawnie wykonane.