Panele

Parapety granitowe – Krotoszyn

Mocne parapety

Jeżeli chodzi o wnętrze naszego mieszkania, na parapetowe wykończenie okien stosujemy drewno albo kamień. Jednak tylko to drugie rozwiązanie będzie miało wieczną gwarancję, a parapety granitowe, czyli wykonane z naturalnej, rodzimej skały największą.
Są przy tym estetyczne i charakteryzują się stabilnością, o jakiej nie można nawet pomarzyć przy stosowaniu innych materiałów. Nie darmo skałę nazywa się opoką, gdy więc postawimy na takim parapecie doniczkę z kwiatem, choćby i najcięższą, nie musimy się obawiać, że nam się z niego zsunie, wystarczy, że fachowiec dobrze go wyprofiluje.
Nie inaczej sprawa wygląda na zewnątrz okien. Stosowanie tam drewna odpada, a jego tani zamiennik, czyli ocynkowana i pomalowana blacha, wygląda niezbyt estetycznie i narażona jest na wpływ warunków atmosferycznych. Łatwo ją zarysować i równie łatwo odkształcić, co przy granicie jest niemożliwością. Wymaga również częstej konserwacji, a co za tym idzie, zabiera nam cenny czas, a co w wypadku samodzielnego wręcz granitu, miejsca nie ma.

Previous article
Zbiorniki na Deszczówkę – Krotoszyn
Next article
Rusztowania aluminiowe – Krotoszyn
About the author