Skutki uboczne botoxu

Warto poświecić chwilę czasu na zastanowienie się nad skutkami ubocznymi takich zabiegów jak botox. To zabieg, który często wybierają starsze kobiety, które nie potrafią zaakceptować swojego wyglądu, a w szczególności zmarszczek mimicznych.

kwas hialuronowy

 

Wbrew pozorom takie zabiegi jak wszczepianie jadu kiełbasianego mogą one doprowadzić do bardzo radykalnych zmian w organizmie, która nie są zbyt korzystne.

Wśród tych wad można wymienić po pierwsze bardzo duże zsinienie skóry, które pojawia się po zabiegu, a także spore bóle głowy. Takie efekty zabiegu można zlikwidować za pomocą okładów z użyciem kostek lodu. Z drugiej strony z tymi dolegliwościami nie sensu walczyć, ponieważ są one naturalną konsekwencją zabiegu. Znikają zwykle po kilku daniach.

Oprócz tego, bardzo poważnym problemem przy tego typu zabiegach jest czasowe opadanie powieki, które może się utrzymać przez dłuższy czas i doprowadzić do pogorszenia wyglądu danej osoby. Do tego jeszcze czasami dochodzi do tego, że mięśnie twarzy przestają dobrze pracować, a więc twarz traci elastyczność, nasze rysy się zmieniają.

Z pewnością nikt nie chce mieć drugiej twarzy nie do rozpoznania, dlatego powinniśmy pamiętać, że taki zabieg trzeba wykonywać z rozwagą!